Norwegia jest jednym z piękniejszych krajów, który ma niesamowite widoki. To, co widać na powierzchni jest piękne, ale to, co jest podwodą jest jeszcze piękniejsze. Jednym z najlepszych miejsc do nurkowania jest archipelag wysp Lofoty.

Jeśli ktoś otrzyma szanse nurkowania w tym miejscu to nie powinien się długo nad tym zastanawiać. To będzie taka przygoda, jaką zapamięta na całe życie. Północna część Norwegii jest bardzo dziewicza, dlatego warto zobaczyć to wszystko na własne oczy. Nurkowanie w Norwegii nie należy do łatwych i trzeba się do tego bardzo dobrze przygotować. Chodzi głównie o to żeby zabrać ze sobą najlepszy sprzęt. Bardzo ważne jest również korzystanie z kalendarza pływów. To właśnie pływy mają bardzo duży wpływ na to, jakie warunki panują pod wodę. Osoby nurkujące w Norwegii muszą być bardzo dobrze do tego przygotowana, bo mamy tam bardzo silne prądy, których prędkość dochodzi do dwunastu kilometrów na godzinę. Jazda na rowerze z taką prędkością jest bardzo szybka, a co dopiero pod wodą, kiedy nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę i cały czas się oddalamy.
Lofoty_2017_38.JPG
 

Piękna Norwegia

Te wszystkie trudności, jakie się napotyka podczas nurkowania rekompensuje to, co zobaczymy na własne oczy. Nurkując na tak bardzo trudnym terenie trzeba to robić w parach. Nie ma, co ryzykować swojego zdrowia i życia, dlatego im więcej będzie zabezpieczeń tym lepiej. Jedno jest pewne podwodny świat, który tam zobaczmy będzie zachwycający, dlatego będziemy chcieli tutaj jeszcze nieraz wracać. Fiordy norweskie to coś, co jest znane na całym świecie, a my mamy właśnie teraz możliwość sprawdzenia jak to wygląda. Zanim się wybierzemy w tak trudną i ekscytującą przygodę trzeba będzie odwiedzić stronę http://www.bestdivers.pl/fotorelacje/nurkowanie-norwegia/rejs-nurkowy-tromso-bodo-lofoty-norwegia/ i poczytać dokładny opis wyprawy. Te informacje mogą nam uratować życie, dlatego trzeba bardzo dokładnie się w to zagłębić. Im więcej zapamiętamy i będziemy potrafili zastosować nurkując w Norwegii tym lepiej dla nas.